Вівторок, 26.11.2024, 05:20
Вітаю Вас, Гість
Археологічні
Поселення, на лівому березі Дністра, у східній сколиці села. Пізній палеоліт (30-10 тис.р.до н.е.). Обстежене у 1976 р. О. Адаменком та Л. Мацківим. Знайдено крем'яні арефакти, відщепи, скребки, знаряддя праці.
Курганні могильники, в урочищах Траса, За Мельницею, Баби. Відомі з кінця ХIХ ст. Не розкопувались. Культурна належність не визначена.
Архітектурні
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, у центрі села. Зведена у 1815 р. на місці дерев'яної попередниці, в якій була похована її фундаторка. Добудована в 1830 р. Кам'яна, тридільна у плані, з півкруглими кутами вівтарної частини. Ризниця низька, прямокутна, видовжена по ширині церкви. Над центральним нефом має шатрову баню на 8-гранному барабані із квадратною основою. Баню увінчує шоломоподібна маківка. Вівтарну частину покриває двохскатний дах із невеликими маківками на гребенях.
Дзвіниця церкви, на церковному подвір'ї. Дата зведення невідома. Дерев'яна, квадратна у плані, на високому мурованому отинькованому постаменті. Двоярусна: нижній ярус викладено у зруб із брусів,верхній зашальований дошками. У дзвіниці є 2 дзвони, один із яких має напис: "Дубівці, 1924"
Церква Миколая Чудотворця, у присілку Дегова. Побудована у 1891 р. Дерев'яна, на мурованому фундаменті, у плані має вигляд рівнораменного хреста. Центральну частину увінчує невелика амфороподібна маківка на низькому глухому ліхтарі. Покрита бляшаним дахом - двоскатним над кліросами та трискатними над вівтарем і бабинцем.
Дзвіниця церви, на церковному подвір'ї. Дата її зведення невідома. Дерев'яна, квадратна у плані, на дубових підвалинах, що встановлені на вапнякових кам'яних брилах. Триярусна. Нижній ярус будівлі викладений у зруб із брусів, що колись використовувались у стінах чи зводах церкви, оскільки на них збереглися розписи з фігурами святих. У дзвіниці є дзвін, вилитий 1925р. Тут же зберігається дошка зі списком фундаторів храму в 1959 році.